Polecane noclegi Racibórz

Polecane noclegi – Racibórz

Racibórz to jedno z najbardziej historycznych miast stolicy Górnego Śląska, w którym zamieszkiwali książęta opolsko-raciborscy. Z tamtego wieku zachowało się kilka cennych zabytków, które warto zobaczyć będąc w Raciborzu. Pod względem turystycznym Racibórz stał się miastem chętnie odwiedzanym z tego powodu powstaje tu coraz więcej hoteli, pensjonatów i apartamentów.

Zaczynając swą wędrówkę po Raciborzu, na początek warto zwiedzić Zamek książęcy, który posiada piękną historię. Znajduje się przy ulicy Zamkowej, gdzie można również znaleźć, Centrum Informacji Turystycznej. Będąc na zamku wartą uwagi jest także Kaplica zamkowa pod wezwaniem świętego Tomasza Kantuaryjskiego, którą nazwano perła gotyku śląskiego. Następnym punktem jest Park zamkowy, który został wpisany do rejestru zabytków nieruchomych. Można podziwiać w nim piękną naturę, a także obelisk poświęcony Powstańcom Śląskim. Nieopodal parku został wzniesiony Ośrodek sportu i rekreacji, w którym znajduje się między innymi stadion, korty tenisowe, kręgielnia, boisko do siatkówki, mini golf oraz wiele innych atrakcji.

Kolejnym punktem zwiedzania Raciborza jest piękny Park Roth, który dawniej zwany był parkiem gondolowym. Całkowita powierzchnia parku to 5,46 ha, z czego ok 1 ha to staw wraz z otaczająca go wyspą i ozdobnymi fontannami. Wchodząc od strony ulicy Bema znajduje się taras widokowy, a w części północno-wschodniej stoi pomnik upamiętniając poległych w I wojnie światowej raciborzan.

Niedawno W Raciborzu powstał Aquapark H2Ostóg, który jest nowoczesnym ośrodkiem rekreacyjno-sportowym. Wyposażony w baseny, zjeżdżalnie, sauny, jacuzzi oraz inne atrakcje, jest doskonałym miejscem na relaks i spędzenie czasu z całą rodziną.

Po dniu zwiedzania odpocząć można na Rynku raciborskim, gdzie zlokalizowanych jest wiele sklepów, pysznych restauracji oraz kawiarni, gdzie można się udać na pyszna kawkę i lody w upalny dzień.

Dla podróżujących Racibórz oferuje idealne miejsca noclegowe w hotelach, pensjonatach oraz apartamentach. Każdy z odwiedzających to miasto znajdzie idealny nocleg dla siebie według oczekiwań i standardów. Hotele utytułowane są zarówno w samym centrum Raciborza jak i w okolicach. Dla osób, które cenią sobie dyskrecję i nie lubią hałasu w ofercie można znaleźć przytulne apartamenty.

 

Spis noclegów w Raciborzu :

 Apartamenty Black & White w Raciborzu – POLECAMY

Apartamenty posiadają samodzielne wyjście z zewnątrz budynku. Apartamenty 1-2-3-osobowe o powierzchni 40m2, składają się z dużego,  przestronnego pokoju z dużym wygodnym łożem małżeńskim.
Zrób rezerwację online


Hotel Racibor w Raciborzu

Oferujemy Państwu bogato wyposażone wnętrza zapewniające komfortowe warunki do pracy, nauki i wypoczynku.  Służący Państwu pomocą personel jest wykwalifikowany i przyjazny, co stanowi gwarancję najwyższej jakości usług. Wszystko razem tworzy wyjątkowe połączenie wrażeń, dla których warto zatrzymać się w HOTELU RACIBOR*** w Raciborzu. W całym obiekcie hotelowym obowiązuje zakaz palenia.

Zrób rezerwację online